פורסם צו הרחבה חדש – הוצאות נסיעה

ביום 24/04/2014 פורסם ברשומות צו הרחבה המעדכן את תקרת הוצאות הנסיעה שעל מעביד לשלם לעובדו ומעמיד אותה על סך של 26.4 ש"ח ליום עבודה וזאת רטרואקטיבית מיום 01/01/2014.

לקריאת ההוראות המורחבות ע"פ הצו – לחצו כאן.

מהו צו הרחבה?

צו הרחבה הוא צו שמוציא שר הכלכלה מכוח סמכותו ע"פ סעיף 25 לחוק הסכמים קיבוצים, תשי"ז-1957. הסעיף מעניק לשר את הסמכות להרחיב את תחולת הוראותיו של הסכם קיבוצי כללי (הסכם בין ארגון מעבידים לארגון העובדים היציג – סעיף 2 לחוק), על אוכלוסיית עובדים ומעבידים שהיא רחבה יותר מזו שחל עליה ההסכם מלכתחילה, וזאת בהתקיים התנאים הקבועים בסעיף 26 ובסעיף 27 לחוק.

יש לציין כי סעיף 28(ג) לחוק מסדיר תשלום הפרשים רטרואקטיבים במקרה של תחולה רטראוקטיבית ומאפשר לשלם את ההפרשים בשיעורים חודשיים שווים ורצופים שמספרם כמספר החודשים שחלפו מיום תחילת הצו ועד פרסומו. את ההפרשים יש לשלם בתוספת הפרשי הצמדה וריבית, אלא אם ע"פ הוראות ההסכם הקיבוצי שהורחבו יש לשלמם למפרע ללא הפרשי הצמדה או ריבית (סעיף 28(ד) לחוק).

לעמוד צוי הרחבה באתר משרד הכלכלה – לחצו כאן.

###

הערה – כל המידע לעיל אינו מהווה תחליף ליעוץ משפטי והעושה בו שימוש עושה זאת על אחריותו שלו. השימוש במידע כפוף לתנאי השימוש של אתר "דין מקומי" בשינויים המחוייבים – לקריאת תנאי השימוש לחצו כאן. ניתן לפנות לשם קבלת יעוץ אישי המתאים לנסיבות המקרה בדף צור קשר או באמצעות פרטי ההתקשרות.

אודות AAvidan

A. Avidan Law Office (Asaf Avidan, Engineer and Advocate)
פוסט זה פורסם בקטגוריה עבודה, עם התגים , , , , . אפשר להגיע ישירות לפוסט זה עם קישור ישיר.