צו הקפאת הליכים לא מקנה זכות לעובדים לתבוע גמלה מביטוח לאומי

בפסק דין מיום 28/01/2014 בהרכב מורחב ולאחר קצת למעלה מ-6 שנים, קיבל בית המשפט העליון ערעור של המוסד לביטוח לאומי על פסק דינה של השופטת (לשעבר) ורדה אלשייך (פס"ד בעניין קלאבמרקט מסוף שנת 2007), וקבע כי אין לחייב את המוסד לביטוח לאומי לשלם גמלה לעובדי חברה שניתן לגביה צו הקפאת הליכים ושאושר לגביה הסדר נושים, בלא שניתן לגביה צו פירוק.

הזכות לגמלה לעובדים קבועה בסעיף 182 לחוק הביטוח הלאומי, [נוסח משולב], תשנ"ה-1985. צו הקפאת הליכים והסדר נושים לפי הפרק השלישי בחלק התשיעי של חוק החברות, תשנ"ט-1999 אינם נמנים במפורש במסגרת המקרים המזכים עובדים בגמלה.

בפסק הדין נקבע כי אין לעשות כן בדרך של חקיקה שיפוטית. על כן כדי שעובדי חברה שנקלעה לחדלות פירעון יוכלו להגיש תביעות חוב למוסד לביטוח לאומי, אין מנוס מנקיטת הליך של פירוק החברה.

ע"א  110/08 המוסד לביטוח לאומי נ' רו"ח טרבלסי

###

הערה – כל המידע לעיל אינו מהווה תחליף ליעוץ משפטי והעושה בו שימוש עושה זאת על אחריותו שלו. השימוש במידע כפוף לתנאי השימוש של אתר "דין מקומי" בשינויים המחוייבים – לקריאת תנאי השימוש לחצו כאן. ניתן לפנות לשם קבלת יעוץ אישי המתאים לנסיבות המקרה בדף צור קשר או באמצעות פרטי ההתקשרות.

אודות AAvidan

A. Avidan Law Office (Asaf Avidan, Engineer and Advocate)
פוסט זה פורסם בקטגוריה ביטוח לאומי, חברות, עבודה, עם התגים , , , , . אפשר להגיע ישירות לפוסט זה עם קישור ישיר.