הוארך תוקפן של תקנות מס הכנסה בעניין עבודה במשמרות

תוקפן של תקנות מס הכנסה (שיעור המס על הכנסה בעד עבודה במשמרות), תשמ"ז-1986 הוארך עד סוף שנת 2014.

התקנות מעניקות זיכוי מס בשיעור של 15% מהכנסה מעבודה במשמרת שניה או שלישית של עובדים מסויימים במפעלי תעשיה שעיקר פעילותם בשנת מס היא פעילות ייצורית כמשמעותה בחוק עידוד התעשיה (מסים), תשכ"ט-1969 , אם המעביד משלם תוספת משמרות בשל העבודה במשמרת שניה או שלישית (עד לתקרה של 1,800 ש"ח בשנה).

יש לציין שחוק עידוד תעשיה (מסים) אינו מגדיר פעילות ייצורית אלא קובע בתוספת שלו פעולות שלא ייחשבו כפעילויות ייצוריות: אריזה – למעט אריזה בחישוב הוצאותיו של בית אריזה, בניה, מסחר, תחבורה – למעט תחבורה בחישוב הוצאותיה של חברה, החסנה, תקשורת, שירותים סניטריים , שירותים אישיים – למעט שירותים אישיים בחישוב הוצאותיו של בית מלון ולגבי בית מלון – שירותים לאורחים שאינם לנים בו.

העובדים עליהם חלה ההוראה הם עובדי הייצור וכן עובדי המינהלה ועובדי השירותים שבעל המפעל הוכיח, להנחת דעתו של פקיד השומה, כי עבודתם במשמרת השניה או השלישית חיונית להפעלת קווי הייצור במפעל.

###

הערה – כל המידע לעיל אינו מהווה תחליף ליעוץ משפטי והעושה בו שימוש עושה זאת על אחריותו שלו. השימוש במידע כפוף לתנאי השימוש של אתר "דין מקומי" בשינויים המחוייבים – לקריאת תנאי השימוש לחצו כאן. ניתן לפנות לשם קבלת יעוץ אישי המתאים לנסיבות המקרה בדף צור קשר או באמצעות פרטי ההתקשרות.

אודות AAvidan

A. Avidan Law Office (Asaf Avidan, Engineer and Advocate)
פוסט זה פורסם בקטגוריה עבודה, עם התגים , , , , , , , . אפשר להגיע ישירות לפוסט זה עם קישור ישיר.